Työ- ja loma-ajat

Oppitunnit

klo 8.15-9.00

klo 9.15-10.45 / 9.15-11.00

klo 10.45-11.30 / 11.00-11.45 ruokailu ja pitkävälkkä

klo 11.30-12.15 / 11.45-12.15

klo 12.30-13.15

klo 13.30-14.15

 

Koulujen työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2021–2022

Syyslukukausi 10.8.-22.12.2021

Syysloma 18.-24.10.2021

Joululoma 23.12.2021-9.1.2022

Kevätlukukausi 10.1.-4.6.2022

Talviloma 28.2.-6.3.2022

Pääsiäisloma 14.4.-18.4.2022

 

Tapahtumia

Vanhempainillat järjestetään luokittain tarvittaessa

Kirjastoauto vierailee koululla torstaisin joka toinen viikko

Liikenneviikko 13.-17.9.

Koulukuvaus ke 13.10.

 

Luokkaretket, leirikoulut, metsäretket ja luontoretket ilmoitetaan erikseen.