Henkilökunta

 Opettajienhuone  040 133 6612
Rehtori Tommi Roininen  040 620 2315
Vararehtori Katri Niittymäki  044 4813026
Toimistosihteeri Marjut Poranen 050 501 9614
Oppilaanohjaaja Miira Luukkonen 050 373 8644
Oppilaanohjaaja Sanna Ahola 040 133 6301
Työtila Tekninen työ 040 133 6395
Työtila Matemaattiset aineet 040 133 6211
Työtila Humanistiset aineet 040 133 6212
Työtila Taito- ja taideaineet 040 133 6213
Työtila Kotitalous 040 133 6264
Kuraattori Senni Kangasniemi 050 373 8643
Koulupsykologi Salla Saarela 050 394 8470
Terveydenhoitaja Sanna Joenniemi 050 415 2291
Kasvatusohjaaja Santeri Rintalahti 040 610 7113
Kouluvalmentaja Kaisa Pöllänen 044 481 3013
Kiinteistönhoitaja Juha Reinikainen 044 481 3119
Keittiö 040 133 6611
Siistijät 050 387 6170
Hallimestari iltaisin Jari Laine 050 386 0237
OPETTAJAT
Ahola Sanna oppilaanohjaaja 040 133 6301
Bister Katja liikunta
Huuki Kai kuvataide
Hyytinen Johanna matematiikka, fysiikka, kemia
Khotyleva Larissa liikunta
Kivinen Milja äidinkieli ja kirjallisuus / virkavapaalla, sijainen Aamuvuori Riina
Koivumäki Satu erityisopetus, pienryhmä / virkavapaalla, sijainen Lindstedt Noora
Koskinen Tiina kotitalous, terveystieto
Kuuluvainen Taimi erityisopetus, pienryhmä
Kähkönen Mirva englanti, ruotsi / virkavapaalla, sijainen Raami Mari
Laine Katja biologia, maantieto,terveystieto
Leppänen Liisa historia, yhteiskuntaoppi
Luukkonen Miira oppilaanohjaus 050 373 8644
Maisio Mikko musiikki
Manninen Kati englanti, ruotsi / virkavapaalla, sijainen Konttila Katri
Mäkelä Katri kotitalous
Mäkelä Teppo biologia, maantieto
Mäki-Maunus Elina tekstiilityö, terveystieto
Mäkiniemi Terhi terveystieto
Niemi Janne matematiikka, kemia, fysiikka, tietotekniikka
Laatikainen Pirjo lukutaito-opettaja
Niittymäki Katri erityisopetus pienryhmä
Pahkamäki Niina biologia, maantieto / virkavapaalla, sijainen Mustonen-Tuominen Tuija
Paulanne Niina englanti, ruotsi
Pylvänäinen Pauli liikunta / virkavapaalla, sijainen Heino Jere
Rasi Kati ruotsi, saksa
Lumijärvi Pekka ortodoksinen uskonto
Ruhtinas-Heikkilä Anne laaja-alainen erityisopetus
Ryynänen Janne matematiikka, fysiikka, kemia
Salonen Juha erityisopetus pienryhmä
Seilo Marja-Leena resurssiopettaja
Sjöström Emma kotitalous
Strömsholm Johanna äidinkieli ja kirjallisuus
Strömsholm Seppo matematiikka, tietotekniikka
Suominen Toni matematiikka, fysiikka, kemia
Tulonen Suvi äidinkieli ja kirjallisuus
Tuokko Irina erityisopettaja 044 979 1901
Uusitalo Kristiina äidinkieli ja kirjallisuus
Vallius Ari historia, yhteiskuntaoppi / virkavapaalla, sijainen Tuomas Tuikkala
Valonkallio Noora matematiikka, fysiikka, kemia
Vesala Kristiina englanti, ruotsi
Väisänen Susanna uskonto, elämänkatsomustieto / virkavapaalla, sijainen Ala-Välkkilä Elli
Ylisiurua Tommi tekninen työ, terveystieto
KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT
Ilomäki Valtteri
Kahiluoto-Mikkolainen Nina
Khotyleva Larissa
Mattila Anu
Myllymäki Piia
Rainevuo Matleena
Tuominen Erika