Henkilökunta

 Opettajienhuone  040 133 6612
 Rehtori  Jouni Manni  050 394 8460
 Vararehtori  Niina Paulanne  040 133 6396
Toimistosihteeri, Wilma/Primus pääkäyttäjä Minna Knuuttila 050 501 9614
Oppilaanohjaaja Hanna Koskinen 050 373 8644
Oppilaanohjaaja Tanja Portaankorva, virkavapaalla, sijainen Sanna Ahola 040 133 6301
Työtila Tekninen työ 040 133 6395
Työtila Matemaattiset aineet 040 133 6211
Työtila Humanistiset aineet 040 133 6213
Työtila Taito- ja taideaineet 040 133 6213
Työtila Kotitalous 040 133 6264
Kuraattori Senni Kangasniemi 050 373 8643
Terveydenhoitaja Arja Itkonen 050 415 2291
Kiinteistönhoitaja Juha Reinikainen 044 481 3119
Keittiö 040 133 6611
Siivoojat 050 387 6170
Hallimestari iltaisin Jari Laine 050 386 0237
OPETTAJAT
Bister Katja tyttöjen liikunta
Hillo Simo erityisopetus pienryhmä
Huuki Kai kuvataide
Hyytinen Johanna matematiikka, fysiikka, kemia
Kivinen Milja äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito
Koivumäki Satu erityisopetus, pienryhmä
Koskinen Hanna oppilaanohjaus
Koskinen Tiina kotitalous, terveystieto
Kähkönen Mirva englanti, ruotsi
Laine Katja biologia, maantieto
Lehtonen Veikka 10-luokan opetus
Leppänen Liisa historia, yhteiskuntaoppi
Maisio Mikko musiikki, liikunta
Manninen Kati englanti, ruotsi
Mäkelä Katri kotitalous
Mäkelä Teppo biologia, maantieto
Mäki-Maunus Elina tekstiilityö, terveystieto
Niemi Janne matematiikka, kemia, fysiikka, tietotekniikka
Pahkamäki Niina biologia, maantieto
Paulanne Niina englanti, ruotsi
Pesonen Kukka-Maaria laaja-alainen erityisopetus
Portaankorva Tanja oppilaanohjaus, virkavapaalla, sijainen Ahola Sanna
Pylvänäinen Pauli liikunta, terveystieto
Rasi Kati ruotsi, saksa
Remsu Inkeri ortodoksinen uskonto
Ruhtinas-Heikkilä Anne laaja-alainen erityisopetus
Ryynänen Janne matematiikka, fysiikka, kemia
Rautiainen Tiina ranska, englanti
Salonen Juha erityisopetus pienryhmä
Sjöström Emma kotitalous, terveystieto
Strömsholm Johanna äidinkieli ja kirjallisuus
Strömsholm Seppo matematiikka, tietotekniikka
Suominen Toni matematiikka, fysiikka, kemia
Tulonen Suvi äidinkieli ja kirjallisuus
Uusitalo Kristiina äidinkieli ja kirjallisuus
Vallius Ari historia, yhteiskuntaoppi, terveystieto
Valonkallio Noora matematiikka, fysiikka, kemia
Vesala Kristiina englanti, ruotsi
Väisänen Susanna uskonto, elämänkatsomustieto
Ylisiurua Tommi tekninen työ, terveystieto
KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT
Kahiluoto-Mikkolainen Nina
Khotyleva Larissa
Kouhia Milla, sijainen Tahvanainen Joonas
Mäkiniemi Terhi
Ollikainen Kati
Tuominen Erika