Yksityisiä perhepäivähoitajia Kangasalla

Perhepäivähoidossa lasten hoitoa ja kasvatusta toteutetaan Kangasalan  varhaiskasvatussuunnitelman mukaisesti. Yksityisen perhepäivähoidon toimintasuunnitelmassa  kuvataan tarkemmin perhepäivähoidon toimintaa ja toimintaperiaatteita. Lisäksi jokaiselle lapselle laaditaan yhteistyössä vanhempien kanssa lapsen varhaiskasvatussuunnitelma.

Kangasalla toimii yksityisiä perhepäivähoitajia, jotka tarjoavat varhaiskasvatuspalveluja eri puolilla kaupunkia. Voit tutusta yksityisten perhepäivähoitajien  hoitopaikkoihin Kangasalan yksityiset päivähoitajat ry:n nettisivuilla sekä alla olevasta listasta.

Lisätietoja yksityisistä perhepäivähoitajista saat myös varhaiskasvatusyksikön johtajilta Elina Laitiselta ja Mari Sandströmiltä.

 

 

Toimintavuosi 2020 -2021

Perhepäivähoitaja Puhelin sähköpostiosoite / Muuta

Vatiala

Hakala Marika 0407058673 marikajhakala@gmail.com
Laine Nina 0505270235 lainenina@luukku.com
Mäntylä Anu 0407018004 anu.mantyla1@gmail.com
Koulutus: lähihoitaja, kodissa kaksi koiraa
Tala Sara 0440940029 sara.m.tala@gmail.com 
yhteydenotot arkena klo 9-17
Lintunen Johanna 0407481749 johanna.lintunen@hotmail.com
Villenius Maarit 0505472558 villenius.maarit@gmail.com                                  Fb: Vatialan alueen yksityiset perhepäivähoitajat

 Kangasala as

Haapsaari-Vallenius Tuula 0407574157 tuulaHV@outlook.com
yhteydenotot klo 9-19 välillä, Pphjalla kokemusta ruoka-ainallergioista

Suorama/ Harjunsalo

Koivisto Jonna 0505913943
Saraste Heidi 0407189584 heidi.saraste@hotmail.com
Fb: Perhepäivähoitaja Heidi Saraste
Sarkkomaa Satu-Helena 0405159165 satu.sarkkomaa@gmail.com 
Vainio Susanna 0405015972 susannaalanen@kolumbus.fi

Pikkola/ Ranta-Koivisto

Nieminen Marketta 0505386662 marketta.nieminen@saunalahti.fi
Parityöskentely: ryhmässä kaksi pphjaa ja kahdeksan lasta
Leino Taru 0400777592 tarulei23@gmail.com

Huutijärvi

Peltonen Satu 0451147676 satujpeltonen@gmail.com

Ruutana

Kujanpää Sari 0405377669 sari.kujan@gmail.com
Koulutus: perhepäivähoitajan ammattitutkinto
Pääaho Marika 0400197355 marika.paaaho@kotiposti.net
Saarinen Teija 0407194367 futis08@gmail.com
yhteydenotot klo 9-20 välillä
Virtanen Mirva 0503844359 perhepaivakotimurula@gmail.com
Fb: Yksityinen perhepäivähoitaja Mirva Virtanen,
Ig: Mirkun murusia