Harrastusryhmät kevät 2021
Harrastamisen mallin Kangasalan pilotti keväältä 2021 on päättynyt.
Kerhoja suunniteltiin ja tarjottiin keväälle 2021 kaikkiaan 98 ryhmää, joista toteutui 83 ryhmää.
Havisevan koulu
1-3 lk. parkour-liikuntakerho keskiviikkona klo 13.45-14.30
1-3 lk. parkour-liikuntakerho keskiviikkona klo 14.30-15.15
3-6lk. animaatiota käsityön keinoin maanantaina klo 15.00-16.15
Huutijärven koulu
1-2lk. savipajakerho keskiviikkona klo 12.15-13.15
1 lk. lautapelikerho keskiviikkona klo 13.15-14.00
3 lk. ulkoliikuntakerho perjantaina klo 13.15-14.00
3-4 lk. teknisen työn kerho maanantaina klo 13.00-15.00
3-6lk. seikkailukerho tiistaina klo 14.00-16.00
Kirkkoharjun koulu
1 lk. liikuntakerho perjantaina klo 9.00-9.45
1-2lk. käsityökerho tiistaina klo 14.00-15.00
1-3lk. cheerleading ulkona tiistaina klo 14.30-15.15
2-6lk. liikuntakerho torstaina klo 15.45-16.30
3-6lk. valokuvauskerho keskiviikkona klo 14.15-15.30
3-6 lk. kuorokerho maanantaina klo 14.30-15.30
4 lk. liikuntakerho torstaina klo 15.00-15.45
4-6 lk. kokkikerho tiistaina klo 14.30-15.45
4-6lk. tiistaina klo 15.30-16.30 suunnistus vuoroviikoin Liuksialan koulun kanssa
5-6 lk. sarjakuva/kuvituskerho torstaina klo 15.00-16.00
1-2 lk. kuorokerho keskiviikkona klo 13.15-14.00, PERUTTU
Kuhmalahden koulu
1-6lk. sähly-palloilukerho torstaina klo 14-15
Liuksialan koulu
1-2 lk. futsal-jalkapallo-liikuntakerho maanantaina klo 14.00-15.00
1-5 lk. ulkoliikuntakerho tiistaina klo 14.00-14.45
2-4lk. näytelmäkerho perjantaina klo 14.15-15.45
4-6lk. tiistaina klo 15.30-16.30 suunnistus vuoroviikoin Kirkkoharjun koulun kanssa
5-6lk. tanssi maanantaina klo 14.15-15.00
3-6lk. valokuvauskerho keskiviikkona klo 14.15-15.30, PERUTTU
Pikkolan koulu
7 lk. ohjattu kuntosaliharjoittelu Malm Areenalla maanantaina klo 16.00-17.00
8 lk ohjattu kuntosaliharjoittelu Malm Areenalla tiistaina klo 15.30-16.30
9 lk ohjattu kuntosaliharjoittelu Malm Areenalla tiistaina klo 16.30-17.30
7-9lk. Pingis-sulkapallokerho Malm Areenalla keskiviikkona klo 14.00-15.00
7-9lk. teatteri-/esitystekniikan kerho maanantaina klo 15.00-17.00
7-9lk. parkour Malm Areenalla maanantaina klo 15.00-16.00
7-9lk. suunnistuskerho tiistaina klo 15.30-16.30, PERUTTU
7-9lk. kokkikerho torstaina klo 15.15-17.15 PERUTTU
Pitkäjärven koulu
7-10lk. teatteri-/esitystekniikan kerho torstaina klo 15.30-17.30
7-10 lk. tanssi/akrobatia/sirkus kerho torstaina klo 14.30-15.30, PERUTTU
7-10lk. suunnistuskerho keskiviikkona klo 15.30-16.30, PERUTTU
7-10lk. katutaidekerho tiistaina klo 14.45-15.45, PERUTTU
Raikun koulu
1-2lk. liikuntakerho keskiviikkona klo 12.00-13.00
3-4lk. liikuntakerho keskiviikkona klo 13.30-14.30
Ruutanan koulu
1-2lk. futsal-liikuntakerho keskiviikkona klo 14.15-15.00
1-2lk. cheerleading ulkona tiistaina klo 13.15-14.00
2-4lk. kuvataidekerho maanantaina klo 14.15-15.25
4-6 lk. liikuntakerho keskiviikkona klo 15.45-16.30
5-6lk. valokuvauskerho tiistaina klo 14.15-15.30
2-4lk. näytelmäkerho perjantaina klo 14.15-15.45, PERUTTU
3-6lk. animaatiota käsityön keinoin maanantaina klo 13.15-14.30, PERUTTU
Sariolan koulu
1lk. liikuntakerho torstaina klo 12.45-13.30
2lk. ulkoliikuntakerho maanantaina klo 13.30-14.15
3-6lk. kerho animaatiota käsityön keinoin tiistaina klo 13.30-14.45
5-6lk. tanssi / akrobatia / sirkus kerho maanantaina klo 14.30-15.15
7-9lk. sählykerho maanantaina klo 15.15-16.15
5-9lk. kerho animaatiota käsityön keinoin tiistaina klo 15.15-16.30, PERUTTU
7-9lk. tanssi/akrobatia tiistaina klo 15.00-16.00, PERUTTU
7-9lk. ajokortti työelämään keskiviikkona klo 15.00-16.00, PERUTTU
7-9lk. liikuntakerho tiistaina klo 15.00-17.00, PERUTTU
Suoraman koulu
1-2lk. parkour-liikuntakerho tiistaina klo 13.15-14.00
1-3lk. parkour-liikuntakerho torstaina klo 15.00-15.45
2-4lk. näytelmäkerho tiistaina klo 14.15-15.45
3-6lk. ponikerho Papinojan ponitallilla tiistaina klo 15.00-15.45
3-6lk. sirkus-tanssi-akrobatiakerho keskiviikkona klo 14.15-15.00
3-6lk. valokuvauskerho torstaina klo 13.30-14.45
3-6lk. valokuvauskerho torstaina klo 15.15-16.30
4-6lk. parkour-liikuntakerho torstaina klo 15.45-16.30
5-6lk. seinäkiipeilykerho Pikkolan urheilutalolla keskiviikkona klo 15.00-16.00
4-6lk. suunnistusta keskiviikkona klo 15.30-16.30, PERUTTU
5-6lk. bändikerho torstaina klo 15.00-16.00, PERUTTU
Tursolan koulu
1 lk. kädentaitojen kerho torstaina klo 14.00-15.30
1-2lk. ulkoliikuntakerho keskiviikkona klo 13.45-14.30
1-2 lk. ulkoliikuntakerho torstaina klo 13.45-14.30
2 lk. kädentaitojen kerho keskiviikkona klo 14.00-15.30
Vatialan koulu
1-2lk. savipajakerho perjantaina klo 12.15-13.15
1-2lk. parkour-liikuntakerho maanantaina klo 15.00-15.45
1-2lk. liikuntakerho keskiviikkona klo 13.30-14.30
1-3lk. kuvataidekerho perjantaina klo 14.15-15.25
3-4lk. parkour-liikuntakerho maanantaina klo 15.45-16.30
3-4lk. kerho animaatiota käsityön keinoin torstaina klo 14.30-15.45
3-6lk. kerho animaatiota käsityön keinoin torstaina klo 16.00-17.15
3-6lk. suunnistus keskiviikkona klo 15.30-16.30
4-6lk. bändikerho torstaina klo 13.30-14.30
5-6lk. tanssi / akrobatia / sirkus kerho perjantaina klo 14.15-15.00
5-6lk. kokkikerho tiistaina klo 15.15-16.45
Yksilölliset pienryhmät liikuntakerho keskiviikkona klo 14.30-15.15
Silta-luokat liikuntakerho torstaina klo 12.30-13.45
Etäryhmä 5-6lk. digitaalinen peliryhmä:
Pelit ja digitaalinen luovuus etäryhmä 5-6lk. keskiviikko klo 15.00-17.00
Yläkouluille räppityöpaja etänä:
Räppityöpaja etäyhteyksillä maanantaisin klo 15.30-17.00
Mediakerhot etänä kaikille koulujen:
Mediakerho etänä 3-4lk. torstaina klo 15.30-17.00
Mediakerho etänä 5-6lk. keskiviikkona klo 15.30-17.00
Mediakerho etänä 7-9lk. torstaina klo 15.30-17.00, PERUTTU
Koodauskerhot etänä kaikille alakouluille:
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-5lk. maanantaina klo 14.45-15.45
Koodauskerho etäyhteyksillä 5-6lk. maanantaina klo 16.00-17.00
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-6lk. tiistaina klo 16.15-17.15
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-6lk. tiistaina klo 17.30-18.15
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-5lk. keskiviikkona klo 14.45-15.45
Koodauskerho etäyhteyksillä 5-6lk. keskiviikkona klo 16.00-17.00
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-6lk. keskiviikkona klo 16.00-17.00
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-6lk. torstaina klo 14.45-15.45
Koodauskerho etäyhteyksillä 4-6lk. torstaina klo 16.00-17.00
Koodauskerho2 etäyhteyksillä 4-6lk. torstaina klo 16.00-17.00