Kirjastoauton aikataulu

27.8.2018 alkaen

MAANANTAI

Kerran kuussa/parillinen viikko

Huutijärven päiväkerho 9.05 – 9.20*

Huutijärven päiväkoti 9.25 – 9.45*

Harjunsalon päiväkoti 9.55 – 10.20 *

Rikun päiväkoti 10.35 – 10.50*

Ruutanan päiväkerho 11.05 – 11.20*

 

Pariton viikko

Ponsa (Suomasemantien th.) 15.20 – 15.40

Mäyrä (Mäyränkylän th.) 15.45 – 16.00

Mäyrä (Mäyränkyläntie 106) 16.05 – 16.20

Kautiala (Kautialankuja) 16.50 – 17.10

 

Parillinen viikko

Köyrä (Palttalantien th.) 15.20 – 15.35

Köyrä (Mattila) 15.40 – 15.55

Keso (Keson th.) 16.15 – 16.35

Suomatka (Heikkiläntien th.) 17.00 – 17.20

 

Joka viikko

Huutijärvi (Huutijärven koulu) 17.25 – 17.45

Tiihala (Tiihalantie 200) 17.55 – 18.15

Suorama (Aakkulantie 11) 18.35 – 19.10

Tursola (Pesäpuuntien th.) 19.25 – 20.00

 

TIISTAI

Joka viikko

Tursolan koulu 9.15 – 10.15*

Suoraman koulu 10.30 – 13.00*

 

Pariton viikko

Ruutana (K-Market) 15.20 – 15.50

Lihasula (Lihasulan tila) 16.15 – 16.35

Lihasula (Huhtalan th.) 16.40 – 17.00

 

Parillinen viikko

Ruutana (K-Market) 15.20 – 15.50

Suinulan asema  16.10 – 16.30

Haviala (Havialantie 146) 17.00 – 17.20

 

Joka viikko

Franssila (Franssilantie) 17.35 – 18.00

Laureeninkallio (Sarastuksentien th) 18.10 – 18.40

Ruutana (Seurakunnantie 9) 18.50 – 19.25

Ruutanantie (Savikontien th.) 19.30 – 19.50

 

KESKIVIIKKO

Joka viikko

Ruutanan koulu 9.00 – 13.00*

 

Pikonlinna (P-alue)  15.00 – 15.25

Kissantassu (Reumantie) 15.30 – 15.55

Mäntyveräjä (K-Market) 16.05 – 16.25

Havisevan koulu 17.05 – 17.30

Ruutanan päiväkoti (alempi P-alue) 17.40 – 18.00

Jussila (Pysäkkitien th.) 18.10 – 18.35

Ruutana (K-Market) 18.40 – 19.15

Kangasalan asema (Halimajärven th.) 19.35 – 19.55

 

TORSTAI

Pariton viikko

Raikun koulu 8.50 – 9.30*

Kautialan koulu 9.50 – 10.20*

Kuhmalahden päiväkoti 11.05 – 11.25*

Vilpeilän koulu 11.45 – 12.15*

Päivätoimintakeskus Tupaswilla 12.45-13.00*

 

Kuohenmaa (Kallioniemi) 15.00 – 15.15

Kuohenmaa (Halkohaavantie 161) 15.25 – 15.40

Kuohenmaa (Ojalan th.) 15.50 – 16.05

Kuohenmaa (Viiritien th.) 16.10 – 16.25

 

Parillinen viikko

Vekaramäki päiväkoti 9.00 – 9.15*

Ruutanan päiväkoti 9.30 – 9.50*

Havisevan koulu 10.05 – 11.30*

Rikun ryhmäkoti 11.45 – 12.05

Pikkola (Riihitie) 13.15 – 13.45

 

Joka viikko

Haapaniemi (Haulaniementien th.) 16.35 – 16.50

Kuru (Kurunkylän th.) 17.10 – 17.25

Ohtola (Ohtolantien th.) 17.30 – 17.45

Saarenmaantie (Utukanpolun th.) 18.05 – 18.25

Ranta-Koivisto (Korpiniityntie 16) 18.35 – 19.00

Ranta-Koivisto (Rantakoivistontie 3) 19.05 – 19.30

 

PERJANTAI

Joka viikko

Huutijärven koulu 9.00 – 11.15*

Liuksialan koulu 11.30 – 12.30*

 

Pariton viikko

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 – 15.40

Suorama (Suoraman koulu) 15.45- 16.15

Saarikylät (Apajapohja) 16.45 – 17.00

Saarikylät (Tarkeela, Konila) 17.15 – 17.30

Asema (Pohjolantie) 18.30 – 18.50

 

Parillinen viikko

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 – 15.40

Raikku (Heponiemen th.) 16.15 – 16.35

Kerppola (Kerppolan th.) 17.15 – 17.35

Kortekangas (Karvaturrintie) 17.55 – 18.20

Ilkko (Auertie) 18.35 – 19.00

 

*) Pysäkit eivät ole voimassa koulujen loma-aikoina. Poikkeukset koulu- ja päiväkotipysäkkiaikoihin mahdollisia. HUOM! Kirjastoauto käy aattopäivinä vain aamupäivän päiväkoti- ja koulupysäkeillä.