Kirjastoauton aikataulu

Voimassa 26.8.2019 alkaen

 

MAANANTAI

Kerran kuussa / parillisen viikon aamureitti

Syksyn 2019 – kevään 2020 päivät: 2.9., 30.9., 28.10., 25.11., 20.1., 17.2., 16.3., 30.3., 27.4. ja 25.5.

*Huutijärven päiväkerho 9.05 – 9.20
*Huutijärven päiväkoti 9.25 – 9.45
*Harjunsalon päiväkoti 9.55 – 10.20
*Touhula VekaraMäen päiväkoti 10.35 – 10.50
*Ruutanan päiväkerho 11.05 – 11.20

Parittoman viikon iltareitti

Ponsa (Suomasemantien th.) 15.20 – 15.35
Mäyrä (Mäyränkylän th.) 15.40 – 15.55
Mäyrä (Mäyränkyläntie 106) 16.00 – 16.15
Kautialan ent. koulu (Ponsantie 1269) 16.45 – 17.05

Parillisen viikon iltareitti

Köyrä (Palttalantien th.) 15.20 – 15.35
Köyrä (Mattila) 15.40 – 15.55
Keso (Keson th.) 16.10 – 16.30
Suomatka (Heikkilänniementien th.) 16.55 – 17.15

Joka viikon iltareitti

Huutijärvi (Huutijärven koulu) 17.20 – 17.40
Tiihala (Tiihalantie 200) 17.50 – 18.10
Suorama (Aakkulantie 11) 18.25 – 19.10
Tursola (Pesäpuun th.) 19.20 – 20.00

 

TIISTAI

Joka viikon aamureitti

*Pilke luontopäiväkoti Kiurut 8.55 – 9.15
*Ruutanan koulu / päiväkodit 9.20 – 13.40

Parittoman viikon iltareitti

Ruutana (K-Market) 15.20 – 15.50
Lihasula (Lihasulan tila) 16.10 – 16.30
Lihasula (Huhtalan th.) 16.55 – 17.15

Parillisen viikon iltareitti

Ruutana (K-Market) 15.20 – 15.50
Jussila (Sateenkaari) 15.55 – 16.20
Haviala (Havialantie 146) 16.55 – 17.15

Joka viikon iltareitti

Franssila (Franssilantie 1) 17.25 – 17.50
Laureeninkallio (Sarastuksentie) 18.00 – 18.35
Ruutana (Seurakunnantie 8) 18.45 – 19.25
Ruutanantie (Savikontien th.) 19.30 – 19.50

 

KESKIVIIKKO

Joka viikon aamureitti

*Tursolan koulu / päiväkoti 9.10 – 10.20
*Suoraman koulu / päiväkodit 10.30 – 13.15

Joka viikon iltareitti

Pikonlinna (P-alue)  15.00 – 15.25
Kissantassu (Reumantie) 15.30 – 15.50
Mäntyveräjä (K-Market, Mäntykuja) 16.00 – 16.20
Päkinmäki (Niittymäensuora 4) 16.45 – 17.05
Havisevan koulu 17.15 – 17.35
Ruutanan ent. päiväkoti (alempi P-alue) 17.45 – 18.05
Jussila (Pysäkkitien th.) 18.15 – 18.40
Ruutana (K-Market) 18.45 – 19.20
Kangasalan asema (Halimajärven th.) 19.40 – 20.00

 

TORSTAI

Parittoman viikon aamureitti

*Raikun koulu 8.50 – 9.30
*Kuhmalahden koulu (Pentosali) 10.00 – 10.30
*Kuhmalahden päiväkoti 10.35 – 11.20
*Vilpeilän koulu 11.50 – 12.20
*Päivätoimintakeskus Tupaswilla 12.45-13.00

Parillisen viikon aamureitti

*Havisevan koulu 9.10 – 10.15
*Rikun päiväkoti 10.30 – 10.50
*Rikun ryhmäkoti 10.55 – 11.15
*Ruutanan koulu / päiväkodit 11.40 – 13.00
*Pikkolan päiväkodit (Riihitie) 13.15 – 13.45

Parittoman viikon iltareitti

Kuohenmaa (Ojalan th.) 15.20 – 15.35
Kuohenmaa (Viiritien th.) 15.40 – 15.55

Parillisen viikon iltareitti

Kuohenmaa (Halkohaavantie 161) 15.25 – 15.40
Kuohenmaan ent. koulu (Rissanrannantie 6) 15.30 – 15.45

Joka viikon iltareitti

Haapaniemi (Haulaniementien th.) 16.20 – 16.35
Ohtola (Ohtolantien th.) 16.40 – 16.55
Laaksolan ratsutila (Varsamäentien th.) 17.00 – 17.15
Saarenmaantie 413 (Ruokoniityntien th.) 17.25 – 17.40
Saarenmaantie 259 (Ketunpolun th.) 17.45 – 18.05
Saarenmaantie (Utukanpolun th.) 18.10 – 18.30
Ranta-Koivisto (Korpiniityntie 12) 18.40 – 19.05
Ranta-Koivisto (Rantakoivistontie 3) 19.10 – 19.30
Kortesuontie (Kruunupääntien th.) 19.40 – 20.00

 

PERJANTAI

Joka viikon aamureitti

*Huutijärven koulu 9.10 – 11.15
*Liuksialan koulu / päiväkoti 11.40 – 12.40

Parittoman viikon iltareitti

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 – 15.30
Suorama (Suoraman koulu) 15.35- 16.00
Saarikylät (Apajapohja) 16.40 – 17.00
Saarikylät (Tarkeela, Konila) 17.10 – 17.25
Kortekangas (Karvaturrintie) 17.55 – 18.20
Ilkko (Auertie) 18.35 – 19.00

Parillisen viikon iltareitti

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 – 15.30
Suorama (Suoraman koulu) 15.35- 16.00
Raikku (Heponiemen th.) 16.40 – 17.00
Kerppola (Kerppolan th.) 17.20 – 17.40
Kortekangas (Karvaturrintie) 17.55 – 18.20
Ilkko (Auertie) 18.35 – 19.00