PDF-tiedosto Tulostettava versio  (414 kB)
Aikataulu
Kirjastoauto käy aattopäivinä vain päiväkoti- ja koulupysäkeillä.

* merkityt: käynti koulujen ja päiväkotien toiminta-aikana,
ei loma-aikoina. Poikkeukset koulu- ja päiväkotipysäkkiaikoihin mahdollisia.

Päiväkotien ja -kerhojen käyntiajat 2017-18

MAANANTAI, parillinen viikko
(kerran kuussa)
2017:  4.9., 2.10., 30.10., 27.11., 11.12.
2018:  8.1., 5.2., 5.3., 30.4., 28.5.

Huutijärven päiväkerho
9.05 - 9.20

Huutijärven päiväkoti
9.25 - 9.45

Harjunsalon päiväkoti
9.55 - 10.20

Rikun päiväkoti
10.35 - 10.50

Ruutanan päiväkerho
11.05 - 11.20

MAANANTAI, pariton viikko
(kerran kuussa)
2017:  28.8., 25.9., 23.10., 20.11., 18.12.
2018:  15.1., 12.2., 12.3., 9.4., 7.5., (4.6.)

Kuhmalahden päiväkoti
9.20 - 9.40

Kuhmalahden kauppa
9.45 - 10.05

__________________________

TORSTAI, jokaisena parillisena viikkona
2017:  24.8., 7.9., 21.9., 5.10., 2.11., 16.11., 30.11., 14.12.
2018:  11.1., 25.1., 8.2., 22.2., 8.3., 22.3., 5.4., 19.4., 3.5., 17.5., 31.5.

Vekaramäen päiväkoti
9.00 - 9.15

Ruutanan päiväkoti
9.30 - 9.50

 



 

 

Aikataulu

Voimassa 21.8.2017 lähtien

MAANANTAI

Kerran kuussa/pariton viikko

Kuhmalahden päiväkoti 9.20 - 9.40*

Kuhmalahden kauppa 9.45 - 10.05*
 

Kerran kuussa/parillinen viikko

Huutijärven päiväkerho 9.05 - 9.20*

Huutijärven päiväkoti 9.25 - 9.45*

Harjunsalon päiväkoti 9.55 - 10.20 *

Rikun päiväkoti 10.35 - 10.50*

Ruutanan päiväkerho 11.05 - 11.20*
 

Parillinen viikko

Köyrä (Palttalantien th.) 15.20 - 15.35

Köyrä (Mattila) 15.40 - 15.55

Keso (Keson th.) 16.15 - 16.35

Suomatka (Heikkiläntien th.) 17.00 - 17.20


Pariton viikko

Ponsa (Suomasemantien th.) 15.20 - 15.40

Mäyrä (Mäyränkylän th.) 15.45 - 16.00

Mäyrä (Mäyränkyläntie 106) 16.05 - 16.20

Kautiala (Kautialankuja) 16.50 - 17.10 
 

Joka viikko

Huutijärvi (Huutijärven koulu) 17.25 - 17.45

Tiihala (Oksanen) 17.55 - 18.15

Suorama (Suoraman koulu) 18.35 - 19.10

Tursola (Pesäpuuntien th.) 19.25 - 20.00
 

 TIISTAI

Joka viikko


Tursolan koulu
9.15 - 10.15

Suoraman koulu 10.30 - 13.00*
 

Pariton viikko

Lihasula (Lihasulan tila) 16.15 - 16.35

Lihasula (Huhtalan th.) 16.40 - 17.00
 

Parillinen viikko

Suinulan asema  16.10 - 16.30

Haviala (Havialantie 146) 17.00 - 17.20
  

Joka viikko

Ruutana (Siwa) 15.20 - 15.50
 
Franssila (Franssilantie)
 17.35 - 18.00

Laureeninkallio (Sarastuksentien th) 18.10 - 18.40

Ruutana (Seurakunnantie 9) 18.50 - 19.25

Ruutanantie (Savikontien th.) 19.30 - 19.50

KESKIVIIKKO

Joka viikko

Ruutanan koulu 9.00 - 13.00*
 

Pikonlinna (P-alue)  15.00 - 15.25

Kissantassu (Reumantie) 15.30 - 15.55

Mäntyveräjä (Siwa) 16.05 - 16.25

Havisevan koulu 17.05 - 17.30

Ruutanan päiväkoti (alempi P-alue) 17.40 - 18.00

Jussila (Pysäkkitien th.) 18.10 - 18.35

Ruutana (Siwa) 18.40 - 19.15

Kangasalan asema (Halimajärven th.) 19.35 - 19.55

TORSTAI

Pariton viikko

Raikun koulu 8.30 - 9.10

Kautialan koulu 9.30 - 10.00

Vilpeilän koulu10.30 - 11.00

Tursolan koulu 11.30 - 12.30

Pikkola (Riihitie) 13.15 - 13.45
 

Kuohenmaa (Kallioniemi) 15.00 - 15.15

Kuohenmaa (Halkohaavantie 161) 15.25 - 15.40

Kuohenmaa (Ojalan th.) 15.50 - 16.05

Kuohenmaa (Viiritien th.) 16.10 - 16.25
 

Parillinen viikko

Vekaramäki päiväkoti 9.00 - 9.15*

Ruutanan päiväkoti 9.30 - 9.50*

Havisevan koulu 10.05 - 11.30*

Rikun ryhmäkoti 11.45 - 12.05
 

Joka viikko

Haapaniemi (Haulaniementien th.) 16.35 - 16.50

Kuru (Kurunkylän th.) 17.10 - 17.25

Ohtola (Ohtolantien th.) 17.30 - 17.45

Saarenmaantie (Utukanpolun th.) 18.05 - 18.25

Ranta-Koivisto (Korpiniityntie 16) 18.35 - 19.00

Ranta-Koivisto (Rantakoivistontie 3) 19.05 - 19.30
 

PERJANTAI

Joka viikko

Huutijärven koulu 9.00 - 11.15*

Liuksialan koulu 11.30 - 12.30*
 

Pariton viikko

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 - 15.40

Suorama (Aakkulantie 11) 15.45 - 16.15    

Saarikylät (Apajapohja) 16.45 - 17.00

Saarikylät (Tarkeela, Konila) 17.15 - 17.30

Asema (Pohjolantie) 18.30 - 18.50
 

Parillinen viikko

Harjunsalo (Vääränkalliontie 4) 15.00 - 15.40

Raikku (Heponiemen th.) 16.15 - 16.35

Kerppola (Kerppolan th.) 17.15 - 17.35

Kortekangas (Karvaturrintie) 17.55 - 18.20

Ilkko (Auertie) 18.35 - 19.00